Skip to main content

Brzask wrócił na wolność

Ten dorosły wilk uległ 11 maja wypadkowi na drodze S7, niedaleko Małdyt (woj. warmińsko-mazurskie). O zdarzeniu została ponformowana Policja oraz Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki, który odłowił i zabezpieczył poturbowane zwierzę. Ponieważ wilk wymagał specjalistycznej pomocy, zespół Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" przetransportował go do Ośrodka Rehabilitacji "Mysikrólik" w Bielsku Białej, gdzie diagnostyką i leczeniem zajęła się lek. wet. Izabela Całus z Gabinetu Weterynaryjnego "Vet-House".

Gdy stan zdrowia wilka się poprawił, zaopatrzyliśmy go w obrożę GPS-GSM, a następnie odwieźliśmy w rodzinne strony. Brzask został uwolniony 30 maja. Badania terenowe przeprowadzone przez Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" przy wykorzstaniu telemetrii i fotopułapek pokazały, że po uwolnieniu Brzask natychmiast powrocił do swojej grupy rodzinnej. Wszystko wskazuje na to, że uczestniczy w wychowie szczeniąt. Jego aktywność i pobrane w terenie próby genetyczne pozwolą nam ustalić, jaki jest jego status socjalny.

Koszty leczenia, rehabilitacji, transportu i monitoirngu Brzaska i innych wilków Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" finansuje z darowizn przekazanych nam przez darczyńców oraz 1,5% podatku. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!Kontakt

dr hab. Sabina Pierużek-Nowak – prezes
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 606 110 046

Śledź nas


© 2022 Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”. All rights Reserved.   Powered by Indico.pl / mapa witryny