Skip to main content

Brzask jest ojcem

Dane z obroży GPS GSM oraz kolejne filmy z naszych fotopułapek dowiodły, że Brzask, uwolniony do lasu pod koniec maja, jest ojcem szczeniąt. Jego partnerka, którą nazwaliśmy Rosa, pod nieobecność Brzaska, przez dwa tygodnie dzielnie radziła sobie jako samotna matka. Teraz oboje dostarczają młodym pokarm.

Kiedy Brzask poluje, Rosa opiekuje się maluchami, gdy zaś ona wyrusza na łowy, on pilnuje potomstwa. 

Pomimo niedawnej kolizji z pojazdem na drodze S7 koło Małdyt oraz ciężkiej infekcji chorobami odkleszczowymi, Brzask jest już w dobrej kondycji. Jedynym śladem po wypadku, jest lekkie utykanie na przednią lewą łapę.

Gdy stan zdrowia wilka się poprawił, zaopatrzyliśmy go w obrożę GPS-GSM, a następnie odwieźliśmy w rodzinne strony. Brzask został uwolniony 30 maja. Badania terenowe przeprowadzone przez Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" przy wykorzstaniu telemetrii i fotopułapek pokazały, że po uwolnieniu Brzask natychmiast powrocił do swojej grupy rodzinnej. Wszystko wskazuje na to, że uczestniczy w wychowie szczeniąt. Jego aktywność i pobrane w terenie próby genetyczne pozwolą nam ustalić, jaki jest jego status socjalny.

Koszty leczenia, rehabilitacji, transportu i monitoirngu Brzaska i innych wilków Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" finansuje z darowizn przekazanych nam przez darczyńców oraz 1,5% podatku. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!Kontakt

dr hab. Sabina Pierużek-Nowak – prezes
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 606 110 046

Śledź nas


© 2022 Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”. All rights Reserved.   Powered by Indico.pl / mapa witryny