Aktualności archiwum

Wilcze seminarium we wrocławskim ZOO

2019-05-21 | Wilcze seminarium we wrocławskim ZOO

Wrocławski ogród zoologiczny, w ramach projektu „Kształtowanie postaw ekologicznych oraz infrastruktura edukacji ekologicznej wilk szary w ZOO WROCŁAW”, zorganizował seminarium naukowe dotyczące ochrony wilka. Seminarium, w którym wzięło udział 140 osób, odbyło się w sali konferencyjnej Afrykarium. Podczas seminarium dr hab. Sabina Nowak ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" przedstawiła dwa wykłady: „Z wilkami po sąsiedzku" oraz „Genetycy na tropach wilków".

Wykład o rehabilitacji drapieżników

2019-05-15 | Wykład o rehabilitacji drapieżników

Dr hab. Sabina Nowak przedstawiła wykład poświęcony rehabilitacji wilków i rysi podczas warsztatu "Conservation Medicine in the Anthropocene", zorganizowanego w Instytucie Ochrony Przyrody PAN w Krakowie.

Środki unijne na ochronę inwentarza

2019-05-08 | Środki unijne na ochronę inwentarza

Komisja Europejska podjęła decyzję o finansowaniu z Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich finansowanych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) 100% kosztów inwestycji i wydatków związanych z ochroną inwentarza przed atakami wilków. Obejmuje to budowę ogrodzeń, zakup i utrzymanie psów stróżujących, a także szkolenia i pomoc techniczną dla hodowców. Poninformowano o tym w specjalnym liście wszystkich Ministrów Rolnictwa i Środowiska UE. Więcej mozna przeczytać w zakładce "Przeciwdziałanie szkodom od drapieżników".

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski