Aktualności archiwum

Wilcza edukacja w Kcyni

2019-04-20 | Wilcza edukacja w Kcyni

Nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni opracowali projekt pt. „Wilczym tropem! Nie taki wilk straszny, jak go malują.” Projekt uzyskał finansowanie w ramach konkursu na zajęcia pozalekcyjne ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Niedostępne w codziennej edukacji zajęcia warsztatowe i terenowe, których celem jest przekazanie rzetelnej wiedzy o wilku i włączenie uczniów w działania proekologiczne, prowadzone będą od kwietnia do października 2019 r. W ramach projektu odbędą się zajęcia terenowe, połączone z wyszukiwaniem śladów obecności wilków i nauką zbioru prób genetycznych do badań naukowych; warsztaty psychologiczne, w ramach których uczniowie poznają metody relaksacyjno–wizualizacyjne oparte na kontakcie z naturą pozwalające dzieciom na stabilizację emocjonalną, odbudowywanie poczucia bezpieczeństwa, wzmacnianie poczucia własnej wartości i poczucia sprawstwa w życiu, a także warsztaty plastyczne. W ramach projektu uczniowie własnoręcznie wykonają także fladry, które będą służyć zabezpieczaniu inwentarza gospodarstw domowych przed wilkami. Przygotowane fladry wraz z informatorami wydanymi przez Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” o zagrożeniach ze strony wilka i sposobach zabezpieczania domostw, przekażą miejscowym rolnikom. Na zakończenie projektu uczniowie wraz z opiekunami podzielą się doświadczeniami i wiedzą z realizacji zadań, organizując spotkania informacyjne dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią oraz w Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Szubinie. Realizację projektu rozpoczęły kilkugodzinne zajęcia terenowe, w trakcie których uczniowie wraz z opiekunem szukali tropów wilków w miejscowych lasach.

Wykład o wilkach podczas gali nagród CSR

2019-04-16 | Wykład o wilkach podczas gali nagród CSR

Dr hab. Sabina Nowak poprowadziła wykład o wilkach podczas gali wręczenia nagród "Listki CSR Polityki", przyznawanych społecznie zaangażowanym firmom przez tygodnik "Polityka".

Wykład o rysiach dla studentów weterynarii

2019-04-13 | Wykład o rysiach dla studentów weterynarii

Dr hab. Sabina Nowak - prezes Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" poprowadziła wykład o rysiach w Polsce dla studentów medycyny weterynaryjnej. Wykład odbył się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, w ramach konferencji szkoleniowej "Sobota dla kota" zorganizowanej przez firmę Royal Canin.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski