Aktualności archiwum

Wilcza Wszechnica Biebrzańska

2019-03-30 | Wilcza Wszechnica Biebrzańska

Biebrzański Park Narodowy zorganizował kolejną edycję Wszechnicy Biebrzańskiej, tym razem poświęconej wilkom. W siedzibie BbPN w Osowcu zgromadziła się licząca ponad 160 osób rzesza uczestników, którzy z zapałem wysłuchali serii wykładów. Wśród prelegentaów znaleźli się także dr hab. Sabina Nowak, która opowiedziała o prywatnym życiu wilków, a także dr inż. Robert Mysłajek prezentujący wykład o badaniach genetycznych nad wilkami.

Konferencja o drapieżnikach

2019-03-26 | Konferencja o drapieżnikach

Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie zorganizował konferencję "Rola drapieżników w zachowaniu równowagi biologicznej w lasach". W konferencji bierze udział ponad 150 leśników, myśliwych i pracowników parków narodowych i krajobrazowych, naukowców i przyrodników z całej Polski. Pierwszy dzień zdominowały wystąpienia i gorące dyskusje poświęcone wilkom. Dr hab. Sabina Nowak przedstawiła tu wykład "Wymagania przestrzenne wilków i wpływ drapieżników na lokalne populacje dzikich zwierząt kopytnych w oparciu o telemetrię GPS/GSM", a dr Robert Mysłajek referat "Liczebność, skład pokarmu i użytkowanie przestrzeni przez wilki i rysie w Roztoczańskim Parku Narodowym". Wieczorem oboje poprowadzili imprezę towarzyszącą poświęconą wykorzystaniu współczesnej wiedzy i techniki do identyfikacji i ograniczania konfliktów z wilkami.

Wykład o rysiach

2019-03-23 | Wykład o rysiach

Dr Robert Msłajek poprowadził wykład o ekologii i ochronie rysi dla studentów Wydziału Nauk weterynaryjnych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wykład był częścią konferencji szkoleniowej "Sobota dla kota" organizowanej przez Royal Canin.

Zalecenia LCIE w stosunku do niepłochliwych wilków

2019-03-06 | Zalecenia LCIE w stosunku do niepłochliwych wilków

W wielu częściach Europy spotkać się możemy z wyrazami publicznego zaniepokojenia brakiem płochliwości wykazywanym przez niektóre wilki zamieszkujące zdominowane przez człowieka krajobrazy. Takie osobniki są ogólnie określane jako wilki "zuchwałe". Aby pomóc w podejmowaniu adekwatnych decyzji w sprawie takich osobników, Large Carnivore Initiative for Europe (grupa ekspercka Komisji ds. Przetrwania Gatunków Światowej Unii Ochrony Przyrody) opracowało stosowne zalecenia.

Prelekcje o wilkach w Tarnobrzegu

2019-03-03 | Prelekcje o wilkach w Tarnobrzegu

Dr hab. Sabina Nowak poprowadziła dwie prelekcje pt. "Z wilkami po sąsiedzku" w ramach trzeciej edycji Akademii Przyrodniczej, organizowanej przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 "Tarnobrzeska Dolina Wisły". Pierwszej prelekcji wysłuchały dzieci, a druga dedykowana była dorosłym. Sale edukacyjne w Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu wypełnione były po brzegi.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski