Aktualności archiwum

O wilkach w Teleexpresie

2018-08-27 | O wilkach w Teleexpresie

Trudno o pozytywne informacje o wilkach w mediach, ale czasami się to udaje. Teleexpress w TVP1 zamieścił dzisiaj materiał o pochodzącym z białoruskiej części Puszczy Białowieskiej wilku o imieniu Rudy, który po opuszczeniu rodzinnych stron przewędrował kawał Polski, aż w końcu osiedlił się w dolinie Bugu. Wilk wyposażony był w obrożę telemetryczną z systemem GPS/GSM. Od czasu pojawienia się Rudego w Polsce Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" współpracuje z białoruskimi badaczami i monitoruje jego poczynania. Maciej Szewczyk - pracownik SdNWILK - w trakcie tropień odkrył miejsce, gdzie Rudy i jego polska partnerka wychowują potomstwo. Wprawdzie Rudy, zgodnie z planem, zrzucił już obrożę telemetryczną, jednak nadal prowadzimy przy użyciu fotopułapek monitoring w lasach zamieszkiwanych przez tę młodą wilczą rodzinę. Mamy nadzieję, że dzięki temu zgromadzimy więcej szczegółów z życia Rudego, poznamy jego partnerkę i ich szczenięta.

Charytatywna akcja Pracowni Tatuażu ETC

2018-08-22 | Charytatywna akcja Pracowni Tatuażu ETC

Pracownia Tatuażu ETC z Wrocławia zorganizowała charytatywny WALK-IN, którego celem było wsparcie działań Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" na rzecz ochrony karpackich wilków. W sobotę 18 sierpnia w studio na wszystkich chętnych czekali tatuatorzy z ETC wraz z gościem specjalnym Slava Holdstein Tattooer. Miłośnicy tatuażu dopisali i hojnie wsparli akcję. Bardzo dziękujemy!

Ekspertyza o beskidzkich drapieżnikach

2018-08-20 | Ekspertyza o beskidzkich drapieżnikach

Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" opracowało na zlecenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach ekspertyzę przyrodniczą w zakresie dużych drapieżników w Beskidzie Małym i Beskidzie Śląskim. W opracowaniu przedstawiliśmy dane na temat stanu populacji niedźwiedzia, wilka i rysia w oparciu o wyniki naszych kilkuletnich badań. Zdiagnozowaliśmy także zagrożenia i zaproponowaliśmy działania ochronne na rzecz dużych drapieżników. Ekspertyza została wykonana na potrzeby planów ochrony obszarów Natura 2000 Beskid Śląski i Beskid Mały, a jej autorami są: dr inż. Robert Mysłajek, dr hab. Sabina Pierużek-Nowak oraz lic. Michał Figura.

Wilcza edukacjia dla miłośników koni

2018-08-18 | Wilcza edukacjia dla miłośników koni

Edukacja to ważny element naszej działalności. Staramy się trafiać z wiedzą nt. wilków do kluczowych grup, takich jak np. hodowcy. Tym razem Michał Figura ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" poprowadził wykład "Sekrety życia wilków" podczas imprezy hippicznej "Myśląc o koniu", która odyła się 17-19 sierpnia w Karpaczu.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski