Aktualności archiwum

O wilkach w kwartalniku Drawieńskiego PN

2017-12-31 | O wilkach w kwartalniku Drawieńskiego PN

W świątecznym numerze kwartalnika "Wydra i przyjaciele", wydawanego przez Drawieńśki Park Narodowy, znajdziecie wiele ciekawych artykułów, wśród nich opowieści o wilkach. Autorką wilczej historii jest dr Sabina Pierużek – Nowak, prezeska Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”, a także członkini Rady Naukowej Drawieńskiego Parku Narodowego.

Wilcza lekcja w Węgierskiej Górce

2017-12-14 | Wilcza lekcja w Węgierskiej Górce

Oj działo się dzisiaj w Szkole Podstawowej w Węgierskiej Górce :-) Ponad 140 dzieci z klas I-IV wzięło udział w specjalnej lekcji poświęconej wilkom. Zajęcia poprowadził Michał Figura ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". Węgierska Górka leży na zachodnim skraju Karpat, pomiędzy dwoma obszarami Natura 2000 - Beskid Śląski i Beskid Żywiecki. W obu masywach występują zarówno wilki, jak i rysie oraz niedźwiedzie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o swoich leśnych sąsiadach.

Spotkanie Komitetu Konwencji Karpackiej

2017-12-05 | Spotkanie Komitetu Konwencji Karpackiej

W Ministerstwie Środowiska odbyło się dziewiąte Posiedzenie Krajowego Komitetu Sterującego Konwencji Karpackiej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji zaangażowanych we wdrażanie Konwencji, m.in. z ministerstw środowiska, infrastrutury i budwnictwa, kultury i dziedzictwa narodowego, rolnictwa i rozwoju wsi oraz sportu i turystyki, a także z regionalnych dyrekcji ochrony środowiska, parków narodowych, parków krajobrazowych oraz organizacji pozarządowych. Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" reprezentował dr Robert Mysłajek, który przedstawił efekty transgranicznej współpracy dotyczącej monitoringu, ochrony i badań dużych drapieżników.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski