Aktualności archiwum

Wilki w Puszczy Drawskiej opisane

2016-07-27 | Wilki w Puszczy Drawskiej opisane

Drawieński Park Narodowy wydał broszurę pt. "Wilki w Puszczy Drawskiej" autorstwa dr Sabiny Nowak oraz dr. Roberta Mysłajka. Wydawnictwo jest dostępne bezpłatnie w punktach informacyjnych DPN. W broszurze znaleźć można opis historii wilków w Puszczy Drawskiej, a także rekolonizacji przez nie tego kompleksu leśnego w XIX wieku. Wydawnictwo zawiera także informacje o ich rozmieszczeniu, liczebności oraz diecie. Publikacja powstała w ramach projektu "Ochrona wybranych gatunków zwierząt i roślin w Drawieńskim Parku Narodowym", dofinansowanym przez WFOŚiGW w Szczecinie.

Wilcze prelekcje w Puszczy Drawskiej

2016-07-19 | Wilcze prelekcje w Puszczy Drawskiej

Drawieński Park Narodowy, we współpracy ze Stowarzyszeniem dla Natury "Wilk", zorganizował serię wykładów poświęconych wilkom w kilku miejscowościach położonych w Puszczy Drawskiej. "Spotkania z wilkiem", które poprowadzili dr Sabina Nowak oraz dr Robert Mysłajek, odbyły się 18 lipca w Polsko-Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie, a następnie 19 lipca w Stacji Terenowej DPN w Ostrowcu oraz w Drawieńskim Ośrodku Kultury w Drawnie. W spotkaniach wzięło udział około 100 uczestników. Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Ochrona wybranych gatunków zwierząt i roślin w Drawieńskim Parku Narodowym" dofinansowanego przez WFOŚiGW w Szczecinie.

Wesprzyj wilki

2016-07-08 | Wesprzyj wilki

Stowarzyszenie dla Natury "Wilk", jest jedną z organizacji, którą można wesprzeć biorąc udział w Europejskim Konkursie Fotograficznym Eneloop. Polecamy głosowanie na wilki!

Złe zmiany Prawa Łowieckiego

2016-07-04 | Złe zmiany Prawa Łowieckiego

Dwadzieścia organizacji pozarządowych, w tym Stowarzyszenie dla Natury "Wilk", złożyło do Ministerstwa Środowiska miażdżącą krytykę nowelizacji prawa łowieckiego w Polsce. Skandaliczny projekt zakłada m.in. brak możliwości zabronienia polowań na gruntach prywatnych (ich właściciel musi udowodnć przed sądem, że łowiectwo jest sprzeczne z wyznawaną prze niego religią lub zasadami moralnymi), pozwala on jednak na karanie spacerujących po lesie ludzi, za to że "przeszkadzają w polowaniu" - grozić ma za to grzywna. Projekt całkowicie ignoruje głosy przyrodników, a także wcześniejszy wyrok Trubunału Konstytucyjnego.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski