Aktualności archiwum

Międzynarodowy warsztat o ochronie dużych drapieżników

2016-04-18 | Międzynarodowy warsztat o ochronie dużych drapieżników

W Berlinie, 18-20 kwietnia, odbywa się regionalny warsztat, stworzonej przez Komisję Europejską, Platformy na rzecz Koegzystencji Ludzi i Dużych Drapieżników. Tematami przewodnimi spotkania są monitoring, zarządzanie i edukacja na rzecz dużych drapieżników w Europie Środkowej. W warsztacie, oprócz delegacji Komisji Europejskiej, uczestniczą przedstawiciele organizacji pozarządowych, rządowych instytucji zajmujących się zarządzaniem środowiskiem, związków łowieckich, a także eksperci z Niemiec, Polski, Szwajcarii, Hiszpanii, Grecji i Norwegii. Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" reprezentuje dr Sabina Nowak, która na zaproszenie organizatorów przedstawi wykład poświęcony odtwarzaniu się populacji wilka w Polsce Zachodniej.

Wilcze warsztaty dla dzieci w Poznaniu

2016-04-17 | Wilcze warsztaty dla dzieci w Poznaniu

W niedzielę, 17 kwietnia, dr Korneliusz Kurek ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" poprowadził zajęcia pt. "Nie ma jak rodzina - czy wilki są podobne do nas?" dla Uniwersytetu Dziecięcego Unikids w Poznaniu. W warsztatach, które odbyły się w sali wykładowej Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wzięły udział dwie grupy dzieci - młodsze w wieku 6-8 lat i starsze w wieku 9-14 lat.

Wykład o wilkach we Wrocławiu

2016-04-15 | Wykład o wilkach we Wrocławiu

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu poświęconym powrotowi wilków do zachodniej Polski, które odbyło się w sali konferencyjnej w Afrykarium wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Wykład na temat drapieżników przedstawiła dr Sabina Nowak – założycielka i prezes Stowarzyszenia dla Natury "Wilk".

Na planie

2016-04-13 | Na planie "Tańczących z Naturą"

W Borach Dolnośląskich miały miejsce zdjęcia do kolejnego odcinka nowej serii filmów przyrodniczych "Tańczący z Naturą". Program prowadzony jest przez znanych fotografików - Tomasza i Grzegorza Kłosowskich. W odcinku poświęconemu przejściom dla zwierząt, a także wykorzystującym je wilkom, jako eksperci wystąpią dr Sabina Nowak i dr inż. Robert Mysłajek.

Zajęcia o wilkach na UW

2016-04-04 | Zajęcia o wilkach na UW

Wilki zagościły dziś ponownie na Uniwersytecie Warszawskim. Dr Sabina Nowak - prezes SdN "Wilk" - poprowadziła konwersatorium o tych drapieżnikach w ramach przedmiotu "Współczesne dylematy ochrony przyrody" dla studentów Wydziału Artes Liberales.

Wilcza krew

2016-04-02 | Wilcza krew

Trójka, młoda wilczyca znaleziona we wnyku zaciśniętym wokół brzucha w Borach Dolnośląskich. Miesiąc wcześniej utraciła tylną łapę wyzwalając się ze stalowej pętli. Dzięki szybkiej akcji leśników z Nadleśnictwa Przemków, lekarza weterynarii Tomasza Grabińskiego oraz Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" została uwolniona i przewieziona do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kątnej. Planowaliśmy jej leczenie i rehabilitację. Niestety, podczas operacji okazało się, że nie da się jej uratować. Co roku wielu pobratymców Trójki ginie za sprawą kłusowników. Historie takich wilków, znanych nam z wcześniejszych tropień, przedstawiamy w najnowszym filmie na naszym kanale YouTube. Uwaga: Film ma ograniczenia wiekowe ze względu na drastyczne sceny!

Chaber, mały wilczek

2016-04-01 | Chaber, mały wilczek

O tym, że edukacja przyrodnicza dzieci jest niezbędna, nie trzeba nikogo przekonywać. Tym razem, dzięki współpracy z wydawnictwem "Zielona Sowa", staramy się dotrzeć do dzieci w wieku 6-8 lat. W ramach wydawanej przez "Zieloną Sowę" serii "Przyjaciele zwierząt", ukazała się właśnie książeczka Anieli Cholewińskiej-Szkolik pt. "Chaber, mały wilczek". Częścią książeczki jest także edukacyjny tekst poświęcony wilkom autorstwa dr Sabiny Nowak - prezeski SdN "Wilk". Znajdziecie tu także odnośniki do naszej strony i materiałów filmowych o drapieżnikach.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.



Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski