Aktualności archiwum

Dzieciaki na tropie

2016-12-11 | Dzieciaki na tropie

Już wkrótce edukatorzy ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" wyruszą do lasów Beskidu Żywieckiego i Beskidu Śląskiego by prowadzić warsztaty przyrodnicze. Zajęcia będą się odbywać w ramach projektu "Dzieciaki na tropie" realizowanego przez Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka, a finansowanego z grantu Fundacji BGK. Beneficjentami projektu będą całe rodziny. Jego celem jest zarówno edukacja przyrodnicza, jak i umacnianie międzypokoleniowych więzi pomiędzy dziećmi, rodzicami i dziadkami.

O wilkach w Pietrzykowicach

2016-12-09 | O wilkach w Pietrzykowicach

Michał Figura ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" poprowadził prelekcję o wilkach dla uczniów drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Pietrzykowicach w woj. śląskim. Dzieci miały okazję nie tylko posłuchać o tym jak żyją wilki, ale także zobaczyć filmiki z prawdziwymi drapieżnikami nagranymi w beskidzkich lasach.

Nagroda za wilczy referat

2016-12-09 | Nagroda za wilczy referat

Miło nam poinformować, że Kinga Stępniak - członkini SdN Wilk i studentka Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW - otrzymała wyróżnienie za referat pt. "Znaczenie skrzyżowań na drogach leśnych w znakowaniu wizualnym i zapachowym terytoriów przez wilki Canis lupus" podczas XLIII Przeglądu Dorobku Kół Naukowych SGGW, zorganizowanego przez Koło Naukowe Medyków Weterynaryjnych i Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Kinga prowadzi badania nad znakowaniem terytoriów przez wilki w ramach swojej pracy inżynierskiej realizowanej pod kierunkiem dr. Roberta Mysłajka z Instytutu Genetyki i Biotechnologii Wydziału Biologii UW.

Wilczy wykład na SGGW

2016-12-05 | Wilczy wykład na SGGW

Kinga Stępniak - członkini SdN "Wilk" - poprowadziła wykład pt. „Tropem wilka czyli o poznawaniu zwyczajów terytorialnych największego w Europie drapieżnika z rodziny psowatych (Canidae)" podczas seminarium organizowanego przez sekcję zoologiczną Międzywydziałowego Koła Biologów SGGW. Wykład, którego wysłuchało ok. 150 osób, miał miejsce w auli Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW.

Zajęcia edukacyjne o wilkach

2016-12-03 | Zajęcia edukacyjne o wilkach

Katarzyna Tołkacz - członkini SdN "Wilk" i doktorantka UW - poprowadziła zajęcia edukacyjne na temat wilków dla dzieci i ich rodziców w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich w Warszawie. Kasia przeprowadziła zajęcia w stylu laboratoriów kryminalistycznych i wciągnęła dzieci w śledztwo na temat tego co jedzą wilki.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski