Aktualności archiwum

O wilkach dla dzieci

2016-10-25 | O wilkach dla dzieci

Kontynuujemy jesienną kampanię edukacyjną. Tym razem Michał Figura z SDN WILK poprowadził zajęcia o wilkach dla prawie pół setki dzieci z Przedszkola nr 11 w Bielsku-Białej.

Wilcza edukacja w Bielsku-Białej

2016-10-24 | Wilcza edukacja w Bielsku-Białej

Michał Figura z SDN WILK poprowadził zajęcia edukacyjne o wilkach w bursie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bielsku-Białej. Prelekcji wysłuchało ok. 25 osób, głównie uczniów szkół średnich.

Wilczy magister

2016-10-21 | Wilczy magister

Kolejna praca magisterska o wilkach, powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem dla Natury "Wilk", została z powodzeniem obroniona - oczywiście na piątkę :-) Jej autorka - Anna Szczepanek, badała dietę wilków w Borach Tucholskich. Praca została wykonana w Katedrze Ekologii i Zoologii Kręgowców UG pod kierunkiem prof. dr hab. Lecha Stempniewicza z UG oraz dr Sabiny Pierużek-Nowak ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". Świeżo upieczonej Pani Magister serdecznie gratulujemy!

Prelekcja o wilkach w Beskidach

2016-10-21 | Prelekcja o wilkach w Beskidach

Michał Figura z SDN WILK poprowadził wczoraj zajęcia edukacyjne o wilkach dla uczniów Zabrzańskiego Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego. Prelekcja, a także krótkie zajęcia terenowe, odbyły się w Beskidzie Żywieckim, a wzięło w nim udział 18 uczniów i 2 nauczycieli techników mechanicznych i geodezyjnych.

Wilcza prelekcja we Wrocławiu

2016-10-19 | Wilcza prelekcja we Wrocławiu

Zbigniew Skibiński z SDN WILK poprowadził zajęcia edukacyjne poświęcone wilkom dla uczniów Autorskiego Liceum Artystycznego we Wrocławiu. Spotkanie poprowadzone na zaproszenie nauczycielki biologii pani Agaty Budzyńskiej trwało prawie 2 godziny, a wzięło w nim udział ok. 50 osób.

Konferencja o dużych drapieżnikach Karpat

2016-10-18 | Konferencja o dużych drapieżnikach Karpat

Czeska Agencja Ochrony Przyrody zorganizowała w ramach spotkań stron Konwencji Karpackiej konferencję poświęconą ochronie dużych ssaków drapieżnych Karpat. Konferencja odbyła się w Rożnowie pod Radohostem w Beskidach Śląsko-Morawskich, a wzięli w niej udział przedstawiciele ministerstw środowiska, agencji rządowych, organizacji pozarządowych i instytucji naukowych z Austrii, Czech, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Serbii, Ukrainy i Węgier. Status drapieżników w poszczególnych krajach przedstawiali zaproszeni przez organizatorów eksperci - ze strony polskiej była to dr Sabina Nowak (prezentująca status wilka), dr Robert Mysłajek (prezentujący status rysia) oraz prof. Nuria Selva (przedstawiająca status niedźwiedzia).

Walne Zebranie Członków SdN

2016-10-08 | Walne Zebranie Członków SdN "Wilk"

W sobotę odbyło się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". Zebranie, którego celem był wybór nowych władz organizacji, odbyło się w gościnnych progach Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich. Do Zarządu wybrano Sabinę Pierużek-Nowak, Roberta Mysłajka i Michała Figurę, a do Komisji Rewizyjnej Tomasza Jonderko i Zbigniewa Skibińskiego.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski