Aktualności archiwum

Wilcze spotkania w Górze

2016-01-29 | Wilcze spotkania w Górze

29 stycznia w Górze, w woj. dolnośląskim, odbyły się kolejne spotkania poświęcone wilkom, podczas których o drapieżnikach opowiadał Sławomir Wąsik - fotograf przyrody, autor filmów przyrodniczych i książek o zwierzętach. Spotkania odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im Adama Mickiewicza, Gimnazjum nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz w Bibliotece Miejskiej, a w każdym z nich wzięło udział ok. 60 osób. Współorganizatorem spotkań był Zbigniew Skibiński, współpracujący ze Stowarzyszeniem dla Natury "Wilk" w ramach monitoringu wilka w zachodniej Polsce oraz Lokalna Grupa Działania "Ujście Baryczy".

O wilkach na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

2016-01-28 | O wilkach na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Maciej Szewczyk - członek Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" i doktorant Instytutu Genetyki i Biotechnologii UW, poprowadził wykład pt. "O czym wyją wilki?" dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w warszawskiej dzielnicy Ursus. Wykład, zorganizowany przez Towarzystwo Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, miał miejsce w Ośrodku Kultury ARSUS. Wzięło w nim udział ponad 100 osób.

Wilki podczas Nocy Biologów

2016-01-15 | Wilki podczas Nocy Biologów

Noc Biologów to mające już wyrobioną renomę wydarzenie edukacyjne promujące nauki biologiczne. Związane z nią imprezy organizowane są przez uniwersytety i instytucje badawcze w całej Polsce. Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" bierze udział w Nocach Biologów od kilku lat. W tym roku, 15 stycznia, członkowie stowarzyszenia opowiadali o wilkach w Poznaniu i Warszawie. Na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu wykład pt. "Wilk jest dziki lecz nie zły, choć ma bardzo wielkie kły" poprowadziła Natalia Zimoń. Z kolei na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, we współpracy z Grupą Genetyki Konserwatorskiej Instytutu Genetyki i Biotechnologii UW, zorganizowaliśmy interaktywne stoisko i wystawę poświęconą ochronie dużych drapieżników, które prowadzili: Katarzyna Tołkacz, Korneliusz Kurek, Maciej Szewczyk, Natalia Niedźwiecka, Monika Kłodawska i Michał Figura. Stowarzyszenie wspierało także wystawę poświęconą ochronie Puszczy Białowieskiej. W tym samym czasie w ramach Spotkań z Biologiem Robert Mysłajek pracował jako "żywa książka" opowiadając licznym zainteresowanym "czytelnikom" o pracy biologa i badaniach nad wilkami. Zwieńczeniem imprezy był odbywający się w wydziałowej auli wykład Roberta pt. "Wilki i ludzie, czyli kto tu kogo udomowił?".

Dlaczego martwe świerki są potrzebne w Puszczy Białowieskiej

2016-01-12 | Dlaczego martwe świerki są potrzebne w Puszczy Białowieskiej

Kilkunastu naukowców z ośrodków z całej Polski opracowało syntetyczne zestawienie argumentów przeciwko usuwaniu świerków z Puszczy Białowieskiej. Przeczytajcie, jeżeli chcecie wiedzieć co stracimy wycinając i usuwając zamierające świerki, a także by dowiedzieć się jakie są korzyści z leżących i próchniejących drzew. Zapraszamy do zakładki Puszcza Białowieska (w Menu po lewej stronie). Tam można przeczytać całe opracowanie, a także ściągnąć je w postaci pliku pdf. Znajdziecie tam także Opinia Państwowej Rady Ochrony Przyrody oraz stanowisko Komitetu Ochrony Przyrody PAN ws. wycinki świerków w Puszczy Białowieskiej.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski