Aktualności archiwum

O wilkach w czasopiśmie Uniwersytetu Warszawskiego

2015-01-30 | O wilkach w czasopiśmie Uniwersytetu Warszawskiego

Wilki zagościły na łamach styczniowego numeru czasopisma Uniwersytetu Warszawskiego "UW". Dr Robert Mysłajek - pracownik IGiB UW i wiceprezesem SdN "Wilk" opowiada w nim zarówno o wilkach, jak i popularyzacji nauki.

Wilczy wykład w Bolewicach

2015-01-28 | Wilczy wykład w Bolewicach

W Bolewicach koło Puszczy Noteckiej, dr hab. Patrycja Tomczak - pracownik Uniwersytetu Adama Mickiewicza i członkini SdN "Wilk" - zaprezentowała wykład pt. "Nie taki wilk straszny". Zajęcia, w których udział wzięło kilkudziesięciu słuchaczy, odbyły się w ramach Miedzichowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Nowa przewodnicząca Komisji ds. Zwierząt PROP

2015-01-16 | Nowa przewodnicząca Komisji ds. Zwierząt PROP

Miło nam poinformować, że dr Sabina Nowak - prezes Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" - została wybrana na Przewodniczącą Komisji ds. Zwierząt Państwowej Rady Ochrony Przyrody. PROP jest organem doradczym Ministra Środowiska, a do jej zadań należy w szczególności: cena realizacji ustawy o ochronie przyrody; opiniowanie strategii, planów i programów dotyczących ochrony przyrody; ocena realizacji krajowej strategii ochrony i zrównoważonego użytkowania różnorodności biologicznej; opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących ochrony przyrody.

Noc Biologów

2015-01-09 | Noc Biologów

Ponad 1200 uczestników przyciągnęła Noc Biologów zorganizowana 9 stycznia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród wielu atrakcji znalazły się także wilki. Katarzyna Tołkacz, Maciej Szewczyk i Robert Mysłajek poprowadzili stoisko Stowarzyszenia dla Natury "Wilk", na którym można było posłuchać wycia, pooglądać filmy z dzikimi wilkami nagranymi podczas naszych projektów i poczytać wilcze wydawnictwa. Wieczorem, w wydziałowej auli dr Robert Mysłajek zaprezentował wykład pt. "O czym wyją wilki?".

Nowy artykuł o wilkach

2015-01-03 | Nowy artykuł o wilkach

Ukazał się 22. tom "Problemów środowiska i jego ochrony", czasopisma wydawanego przez Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wśród zamieszczonych w nim tekstów znalazł się także artykuł Korneliusza Kurka i Katarzyny Tołkacz z SdN "Wilk", pt. "Wilki w Polsce - badania nad drapieżnikiem".

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski