Aktualności archiwum

Wielkanocna uczta rysia

2014-04-28 | Wielkanocna uczta rysia

W Wielkanoc, zespół Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" zarejestrował przy pomocy wideopułapki rysicę ucztującą na upolowanej przez siebie sarnie. Nagrania wykonano w obszarze Natura 2000 "Beskid Żywiecki", utworzonym m.in. dla ochrony tych pięknych kotów. W karpackiej części woj. śląskiego żyje kilkanaście rysi. Można je spotkać w Beskidzie Żywieckim, Beskidzie Śląskim i Beskidzie Małym.

Pożar lasu wokół wilczej nory

2014-04-25 | Pożar lasu wokół wilczej nory

Monitoring wilków za pomocą fotopułapek pozwala zarejestrować nawet tak dramatyczne zjawiska jak pożary lasu. W naszym kanale YouTube możecie zobaczyć pożar, który w marcu 2014 r. zniszczył las na znacznej powierzchni, m.in. wokół jednej z zeszłorocznych wilczych nor w obszarze Natura 2000 "Wrzosowiska Świętoszowsko-Ławszowskie" w Borach Dolnośląskich. Film zarejestrowano przy pomocy fotopułapek Bushnell Trophy Cam HD Max ofiarowanych przez IFAW.

Nowe Kolegium Lasów Państwowych

2014-04-15 | Nowe Kolegium Lasów Państwowych

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych powołał dr Sabinę Pierużek-Nowak - prezes SdN "Wilk" - do nowego składu Kolegium Lasów Państwowych na kadencję w latach 2014-2017. Kolegium jest organem doradczo-opiniodawczym Dyrektora Generalnego. Opiniuje ono m.in. perspektywiczne plany rozwoju Lasów Państwowych, plany gospodarczo-finansowe LP, zmiany prawne i organizacyjne w LP oraz raporty o stanie lasów.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski