Aktualności archiwum

Wilczy wykład na Uniwersytecie Śląskim

2014-01-23 | Wilczy wykład na Uniwersytecie Śląskim

Mgr Korneliusz Kurek - członek zarządu SdN "Wilk" i doktorant UW - poprowadził w auli Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wykład poświęcony metodom badań wilków. Prezentacja była częścią XXII cyklu wykładów pn. "Wybrane problemy ekologii i ochrony środowiska" organizowanych przez Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem UŚ.

Noc Biologów

2014-01-11 | Noc Biologów

10 stycznia w ośrodkach akademickich w całej Polsce odbyła się kolejna Noc Biologów. Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" wspierało imprezy organizowane na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz na Wydziale Biologii Uniwersyettu Warszawskiego. Na Uniwersytecie Śląskim dzieci otrzymywały nasze wydawnictwa, natomiast na Uniwersytecie Warszawskim zainstalowaliśmy stoisko pod hasłem "Duże drapieżniki w Polsce", gdzie można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o wilkach, rysiach, niedźwiedziach i innych drapieżnikach występujących w Polsce. Stoisko cieszyło się ogromną popularnością zaróno wśród dzieci, jak i dorosłych. Ogromną atrakcją były filmiki z wideopułapek oraz możliwość posłuchania nagrań wilczego wycia. O drapieżnikach opowiadali Katarzyna Tołkacz i Korneliusz Kurek - doktoranci Wydziału Biologii UW oraz członkowie władz SdN "Wilk". Kornel poprowadził również zajęcia o nietoperzach.

Niezwykła obserwacja czwórki niedźwiedzi w Beskidzie Żywieckim

2014-01-04 | Niezwykła obserwacja czwórki niedźwiedzi w Beskidzie Żywieckim

Ciepła zima nie zachęca niedźwiedzi do snu, dlatego wciąż można spotkać w górach ślady ich obecności. Badania nad tym gatunkiem ułatwiają również wideopułapki. Dzięki zastosowaniu tych urządzeń zespołowi Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" udało się nagrać w obszarze Natura 2000 "Beskid Żywiecki" niezwykłą scenę zabawy niedźwiedzicy i trójki jej młodych. W tym obszarze Natura 2000 niedźwiedzie są jednym z priorytetowych przedmiotów ochrony. Występuje tu zaledwie kilka niedźwiedzi brunatnych swobodnie przemieszczających się z polskiej na słowacką część masywu. Obserwacja niedźwiedzicy z aż trzema podrośniętymi młodymi jest w tym regionie rzadkością. Mamy nadzieję, że zarówno matka, jak i niedźwiadki, spokojnie przeczekają zimę. Film z nagraniami niedźwiedzi można zobaczyć w naszym kanale you tube: http://www.youtube.com/SDNWILK Serdecznie polecamy!

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski