Aktualności archiwum

Posiedzenie Rady Naukowej Drawieńskiego PN

2013-06-21 | Posiedzenie Rady Naukowej Drawieńskiego PN

Minister Środowiska powołał prezes SdN "Wilk dr Sabinę Nowak do Rady Naukowej Drawieńskiego Parku Narodowego. Pierwsze posiedzenie uzupełnionej Rady odbyło się 21 czerwca w stacji terenowej DPN w Ostrowcu. Jej tematem były prace nad planem ochrony parku.

Fladry chronią szkockie krowy w Borach Dolnośląskich

2013-06-04 | Fladry chronią szkockie krowy w Borach Dolnośląskich

Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" przekazało kolejny komplet fladr hodowcy bydła w Borach Dolnośląskich. Fladry, wraz z zainstalowanym tu wcześniej pastuchem elektrycznym, służyć będą zabezpieczaniu stada szkockiego bydła górskiego (Scottish Highland) przed ewentualnymi szkodami wyrządzanymi przez wilki. Hodowca otrzymał fladry bezpłatnie w ramach projektu wspieranego przez Fundację EuroNatur.

Wilk w Naturze i Kulturze

2013-06-03 | Wilk w Naturze i Kulturze

Na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się Seminarium Koła Naukowego Folkloroznawców pt. „Wilk w Naturze i kulturze”. Spotkanie byłą okazją do wymiany poglądów na temat wilka pomiędzy biologami, filologami, kulturoznawcami i psychologami. Wzięli w nim udział naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Uczestnicy zaprezentowali 11 referatów dotyczących m. in. psychologicznych podstaw obaw przed wilkami, biologii gatunku, historii jego tępienia i ochrony, wykorzystania motywu wilka w twórczości Adama Mickiewicza, w kulturze popularnej i folklorze.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski