Aktualności archiwum

Kolejne fladry przekazane hodowcom w zachodniej Polsce

2012-09-28 | Kolejne fladry przekazane hodowcom w zachodniej Polsce

Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" od wielu lat promuje różnorodne metody ochrony zwierząt gospodarskich przed atakami dużych drapieżników. W związku z rozwojem populacji wilka w zachodniej Polsce, także i tam szkolimy hodowców i służby ochrony przyrody, a także wprowadzamy w wybranych gospodarstwach rozwiązania służące zabezpieczaniu inwentarza. Ostatnio zestaw fladr o długości 400 m przekazaliśmy do jednego z gospodarstw we wsi Ostrowiec, położonego na obrzeżach Lasów Wałeckich. Wraz z pastuchem elektrycznym, którego zakup sfinansowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, służą ochronie wypasanych tu krów rasy Jersey oraz koników polskich.

Artykuł o ekologii karpackich borsuków w

2012-09-27 | Artykuł o ekologii karpackich borsuków w "Animal Biology"

W najnowszym zeszycie (4/2012) czasopisma naukowego "Animal Biology" ukazał się artykuł pt. "Factors shaping population density, demography and spatial organization of the Eurasian badger Meles meles in mountains – the Western Carpathians (Southern Poland) as a case study", którego autorami są dr Robert Mysłajek i dr Sabina Nowak ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk", dr hab. Anna Rożen z Instytutu Nauk o Środowisku UJ oraz prof. dr hab. Bogumiła Jędrzejewska z Instytutu Biologii Ssaków PAN. Jest to kolejna praca prezentująca wynki kilkuletniego projektu badawczego, który prowadziliśmy nad tym gatunkiem. Opisaliśmy w niej m. in. sposób użytkowania przestrzeni przez borsuki i wielkości ich grup rodzinnych. Przeanalizowaliśmy także znaczenie odstrzałów prowadzonych przez lokalnych myśliwych.

Rozprawa przeciwko belgijskim myśliwym

2012-09-21 | Rozprawa przeciwko belgijskim myśliwym

W Sądzie Rejonowym w Choszcznie odbyła się rozprawa przeciwko jednemu z belgijskich myśliwych oskarżonych o zabicie dwóch wilków podczas polowania, które odbyło się w grudniu 2011 r. na terenie Nadleśnictwa Głusko, w otulinie Drawieńskiego Parku Narodowego. W rozprawie, w charakterze świadka, udział wzięła dr Sabina Nowak - prezes Stowarzyszenia dla Natury "Wilk", a w roli obserwatora społecznego przedstawiciel Klubu Przyrodników, Paweł Pawlaczyk. Oskarżony nie stawił się na rozprawę. Sąd przesłuchał część świadków: naszego przedstawiciela oraz organizatorów polowania i zarządził drugą rozprawę na początek listopada.

Natura nie boli

2012-09-14 | Natura nie boli

W siedzibie Nadleśnictwa Katowice odbyła się, organizowana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Katowicach, konferencja prasowa inaugurująca kampanię edukacyjno-informacyjną "Natura nie boli", promującą sieć Natura 2000 w województwie śląskim. W konferencji wzięła udział dr Sabina Nowak - prezes SdN "Wilk".

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski