Aktualności archiwum

Wilcze szczenięta

2012-07-27 | Wilcze szczenięta

Fotopułapki wykorzystywane w ramach naszego projektu monitoringu wilka w zachodniej Polsce uchwyciły tego lata wilcze szczenięta przechadzające się po leśnej drodze. Takie ujęcia szczeniąt w środowisku naturalnym to duża rzadkość, maluchy są spokojne, zrelaksowane, zupełnie nie zwracają uwagi na fotopułapkę. Na podstawie tych filmikow można ocenić ich liczbę, wielkość i kondycję. Widać nawet, że jeden ze szczeniaków kuleje, ciekawe czy przeżyje do zimy? Film można zobaczyć w naszym kanale YouTube.

Gacek Project w Górkach Wielkich

2012-07-13 | Gacek Project w Górkach Wielkich

W Dworku Kossaków w Górkach Wielkich na Pogórzu Śląskim, odbyły się warsztaty dla miłośników nietoperzy, które poprowadził dr Robert Mysłajek z SdN "Wilk". Wzięło w nich udział kilkadziesiąt osób. Nietoperze dopisały, więc oprócz wykładu uczestnicy mieli wspaniałą okazję zobaczyć wylot nietoperzy z kryjówek i posłuchać ich echolokacji za pomocą detektorów ultrasonicznych. Warsztaty zatytułowane Gacek Project są częścią projektu pt. "Skarby ukryte w parku", realizowanego przez Fundację im. Zofii Kossak. Kolejny nietoperzowy warsztat już 10 sierpnia.

Spotkanie polsko-niemieckiej grupy wilczej w Szczecinie

2012-07-10 | Spotkanie polsko-niemieckiej grupy wilczej w Szczecinie

W siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, odbyło się kolejne spotkanie polsko-niemieckiej grupy roboczej ds. wilka. Najważniejszym tematem spotkania była prezentacja raportu pt. "A review of wolf management in Poland and Germany with recommendations for future transboundary collaboration", opracowanego na zamówienie Federalnego Niemieckiego Ministerstwa Środowiska. Jego autorami są specjaliści z Niemiec (Ilka Reinhard i Gesa Kluth z Biura Lupus) oraz z Polski (dr Sabina Nowak i dr Robert Mysłajek z SdN "Wilk").

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski