Aktualności archiwum

Powstaje wilczy odcinek programu

2012-02-11 | Powstaje wilczy odcinek programu "Dzika Polska"

W Borach Dolnośląskich zakończyły się zdjęcia do kolejnego odcinka nowej serii programu telewizyjnego "Dzika Polska", który poświęcony będzie wilkom powracającym do Polski Zachodniej. O życiu wilków opowiadali dr Sabina Nowak i dr Robert Mysłajek ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk".

Stowarzyszenie wyróżnione w konkursie

2012-02-08 | Stowarzyszenie wyróżnione w konkursie "Eko Aktywni 2011"

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" zostało jednym z laureatów konkursu "Eko Aktywnii 2011" organizowanego przez WFOŚiGW w Katowicach. W konkursie nagrodzono organizacje prowadzące działalność edukacyjną związaną z ochroną środowiska. Bardzo dziękujemy instytucjom, które wsparły nas swoimi referencjami. Były to: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku, Drawieński Park Narodowy oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Skoczowie.

Publikujcie w czasopiśmie

2012-02-07 | Publikujcie w czasopiśmie "Nietoperze"

Czasopismo naukowe „Nietoperze” ukazuje się już od 2000 roku, pierwotnie w formie dwóch zeszytów rocznie, a ostatnio coraz częściej jako rocznik. Na naszych łamach zamieszczamy wszelkiego rodzaju prace oryginalne, doniesienia, przeglądy, dyskusje i recenzje poświęcone nietoperzom. Ważnym zadaniem czasopisma jest aktualizowanie wiedzy na temat rozmieszczenia, liczebności i bogactwa gatunkowego polskiej chiropterofauny. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia trwających obecnie prac nad „Atlasem Ssaków Polski”, czy też opracowywania projektów zadań ochronnych dla specjalnych obszarów ochrony Natura 2000.

Rozpoznawanie wilczych tropów

2012-02-06 | Rozpoznawanie wilczych tropów

W dziale poświęconym wilkowi (http://www.polskiwilk.org.pl/wilk) umieściliśmy materiał edukacyjny poświęcony rozpoznawaniu i fotografowaniu wilczych tropów. Wielu miłośników wilków nadsyła do nas zdjęcia odnalezionych tropów z prośbą o pomoc w identyfikacji gatunku. W wielu przypadkach jest to niemożliwe ze względu na słabą jakość zdjęć lub brak dokładnych wymiarów tropów i odległości pomiędzy nimi. Dlatego na końcu prezentacji zamieściliśmy instrukcje pokazującą w jaki sposób fotografować tropy.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski