Aktualności archiwum

Noworoczne życzenia 2013

2012-12-22 | Noworoczne życzenia 2013

W naszym kanale YouTube opublikowaliśmy noworoczne życzenia dla wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". Życzymy Wam niezapomnianych spotkań z przyrodą w 2013 r. Wilki stanowiące tło do noworocznych życzeń nagraliśmy niedawno w Beskidzie Małym. Miłego oglądania!

Zakończenie projektu Skarby ukryte w Parku Kossaków

2012-12-20 | Zakończenie projektu Skarby ukryte w Parku Kossaków

W Górkach Wielkich odbyło się zakończenie projektu edukacyjnego poświęconego promocji walorów przyrodniczych parku przy tutejszym dworku rodziny Kossaków. W ramach projektu, realizowanego przez Fundację im. Zofii Kossak, przeprowadzono cykl warsztatów ekologicznych, wykonano inwentaryzację przyrodniczą parku i wydano liczący 40 stron folder pt. ""Skarby ukryte w Parku Kossaków". W realizacji projektu wzięło udział grono lokalnych przyrodników: Jadwiga Jagiełko, Tomasz Jonderko i dr Tomasz Beczała z Góreckiego Klubu Przyrodniczego oraz dr Robert Mysłajek ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk".

Borsuki opisane w miesięczniku Uniwersytetu Jagiellońskiego

2012-12-19 | Borsuki opisane w miesięczniku Uniwersytetu Jagiellońskiego

W świąteczno-noworocznym numerze miesięcznika "Alma Mater", wydawanego przez Uniwersytet Jagielloński, ukazał się artykuł pt. "Trudne życie borsuka-górala", którego autorem jest dr Robert Mysłajek - wiceprezes SdN "Wilk". W artykule znaleźć można opis wielu interesujących szczegółów życia karpackich borsuków oraz propozycje zmian ich statusu prawnego. Serdecznie polecamy!

Rada Europy odrzuciła wniosek Szwajcarii

2012-12-13 | Rada Europy odrzuciła wniosek Szwajcarii

Rada Europy nie zgodziła się z wnioskiem Rządu Szwajcarii dotyczącym zdjęcia wilka z listy gatunków ściśle chronionych w ramach Konwencji Berneńskiej. Szwajcaria w swoim wniosku argumentowała, iż zmiana statusu prawnego pozwoli jej na lepsze zarządzanie alpejską populacją tego drapieżnika. W rzeczywistości chodziło o przyzwolenie na zwiekszone odstrzały wilków w tym kraju. Obecnie zabijać można jedynie te wilki, które wyrządzają istotne szkody wśród zwierząt gospodarskich. Rada Europy nie podzieliła opinii Rządu Szwajcarii i podtrzymała status wilka, jako gatunku ściśle chronionego.

O rysiach dla dzieci

2012-12-10 | O rysiach dla dzieci

W najnowszym numerze "Naszej Biebrzy" - czasopisma dla dzieci wydawanego przez Biebrzański Park Narodowy - ukazał się artykuł pt. "Rysie - cętkowane duchy lasu", którego autorem jest dr Robert Mysłajek ze SdN "Wilk". Gazetkę można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej BPN w formacie pdf. Miłej lektury!

Seminarium dla brytyjskich studentów

2012-12-02 | Seminarium dla brytyjskich studentów

Po raz kolejny, grupa studentów kierunku Animal Science and Management na Wiltshire College Lackham z Wielkiej Brytanii, brała udział w zorganizowanym przez Stowarzyszenie dla Natury "Wilk", tygodniowym seminarium poświęconym ekologii i ochronie dużych drapieżników. 14 studentów i 2 wykładowców miało okazję poznać tajniki badań nad wilkami, rysiami i niedźwiedziami. Seminarium składało się z serii wykładów, szkoleń z zakresu technik badawczych i tropień drapieżników w Beskidzie Żywieckim. Zajęcia prowadzili: dr Sabina Pierużek-Nowak i dr Robert Mysłajek z SdN "Wilk".

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski