Aktualności archiwum

Wilcze szkolenie w woj. zachodniopomorskim

2012-01-20 | Wilcze szkolenie w woj. zachodniopomorskim

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie zorganizowała 19-20 stycznia 2012 r. szkolenie poświęcone metodom monitoringu wilka. Trenerami podczas szkolenia byli dr Sabina Nowak oraz dr inż. Robert Mysłajek ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". Szkolenie składało się z części teoretycznej, na którą złożyła się seria wykładów prowadzonych w siedzibie Nadleśnictwa Drawsko, oraz części praktycznej, podczas której uczestnicy mieli okazję tropić wilki na terenie nadleśnictw Drawsko, Borne Sulinowo i Czarnobór. W szkoleniu udział wzięli pracownicy Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska z województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego, przedstawiciele licznych nadleśnictw oraz lokalni przyrodnicy.

Nasze działania w sprawie wilków zabitych przez belgijskich myśliwych

2012-01-15 | Nasze działania w sprawie wilków zabitych przez belgijskich myśliwych

Zgodnie z Kodeksem postępowania karnego, Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" wystąpiło do Prokuratury Rejonowej w Choszcznie o uznanie nas za pokrzywdzonego w tej sprawie, a także uznanie, że w sprawie tej Stowarzyszenie będzie działać w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Czekamy obecnie na decyzję Prokuratury. Ponieważ prowadziliśmy wcześniej badania nad watahą, z której pochodziły zabite wilki, nasz przedstawiciel będzie zeznawał w postępowaniu przygotowawczym jako świadek. Bardzo dziękujemy za ogromne wsparcie oraz niezawodną pomoc naszych zaprzyjaźnionych prawników. Będziemy informować o postępach w tej sprawie.

GDOŚ stanął po stronie off-roadowców

2012-01-13 | GDOŚ stanął po stronie off-roadowców

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska odrzuciła skargę Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" na działania Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, która wyraziła pozytywną opinię nt. organizacji rajdu "Rallye Breslau 2011". Przypomnijmy, że trasę tego czterodniowego rajdu, w którym wzięło udział 140 samochodów terenowych, 42 ciężarówki, 90 motocykli i 25 quadów, poprowadzono przez trzy obszary specjalnej ochrony ptaków Natura 2000 (PLB 320019 Ostoja Ińska, PLB 320019 Ostoja Drawska, PLB320016 Lasy Puszczy nad Drawą), a także przez specjalny obszar ochrony siedlisk Natura 2000 (PLH 320023 Jezioro Lubie i Dolina Drawy) oraz przez strefy ochrony okresowej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie stref ochrony ścisłej wokół miejsc gniazdowania chronionych gatunków ptaków.

Wilki uratowane z wnyków

2012-01-12 | Wilki uratowane z wnyków

Problem kłusownictwa dotyka w ogromnym stopniu również wilki. Wiele z nich ginie okrutną śmiercią, ale zdarzają się wyjątki. 4 grudnia 2011 r. myśliwi z WKŁ "Sygnał" oswobodzili z wnyków wilka w okolicach Przyszowa (woj. podkarpackie). Miesiąc później, 12 stycznia 2012 r., leśnicy z Nadleśnictwa Nidzica uratowali z podobnych kłopotów wilczycę w okolicach miejscowości Witramowo (woj. warmińsko-mazurskie). Serdecznie gratulujemy!

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski