Aktualności archiwum

Ochrona zwierząt a inwestycje transportowe

2011-06-22 | Ochrona zwierząt a inwestycje transportowe

W dniach 20-22 czerwca 2011, w Łagowie Lubuskim, odbyła się międzynarodowa konferencja pt. "Ochrona dziko żyjących zwierząt w projektowaniu i realizacji inwestycji transportowych - doświadczenia i problemy", zorganizowana przez stowarzyszenie "Pracownia na rzecz Wszystkich Istot" przy współpracy z Instytutem Biologii Ssaków PAN. Podczas konferencji dr Sabina Nowak przedstawiła wykład poświęcony monitoringowi przejść dla zwierząt.

Wilcza prelekcja dla dzieci z Borów Dolnośląskich

2011-06-10 | Wilcza prelekcja dla dzieci z Borów Dolnośląskich

Na pytanie "Czy boicie się wilków?", dzieci chórem zakrzyknęły "Nieeeee!". Tak rozpoczęły się zajęcia edukacyjne, które poprowadziliśmy w sercu Borów Dolnośląskich dla dzieci z klas zerowych szkoły podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały zdjęcia wilków i posłuchały prelekcji o ich życiu. Jak zwykle największym powodzeniem cieszyło się wycie. Zajęcia odbyły się w urokliwym Gospodarstwie Agroturystycznym "Leśna Chata" w Parowej, a prowadziła je dr Sabina Nowak.

Wilczy numer

2011-06-08 | Wilczy numer "Dzikiego Życia"

Czerwcowy numer miesięcznika "Dzikie Życie" poświęcony został wilkom. W numerze m. in. wywiad z dr Sabiną Nowak - prezes SdN "Wilk" oraz artykuł pt. "Wilcze ziemie odzyskane" będący streszczeniem książki "Wilki na zachód od Wisły" wydanej w tym roku nakładem naszego stowarzyszenia. Miesięcznik dostępny jest m. in. w sieci EMPIK. Polecamy!

Monitoring rysia w Beskidzie Żywieckim

2011-06-07 | Monitoring rysia w Beskidzie Żywieckim

Monitorując drapieżniki w Beskidzie Żywieckim, wykorzystujemy regularnie automatyczne aparaty fotograficzne i kamery. Tym razem udało nam się nagrać pięknego rysia. Polecamy film w naszym kanale You Tube.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski