Aktualności archiwum

Wilczy warsztat w Warszawie

2011-02-25 | Wilczy warsztat w Warszawie

W dniach 24-25 lutego 2011 r., na Wydziale Nauk o Zwierzetach SGGW w Warszawie odbyły się II warsztaty poświęcone opracowaniu strategii ochrony wilka w Polsce. SDN WILK reprezentowali: dr Sabina Nowak, dr Robert Mysłajek i Katarzyna Tołkacz. Niestety, podobnie jak na poprzednich warsztatach, dyskusja koncentrowała się głównie na odstrzałach wilków postulowanych przez lobby łowieckie, a wszelkie ważne kwestie związane z ochroną wilka pozostały na uboczu.

Nadzywczajne Walne Zebranie członków SDN WILK

2011-02-24 | Nadzywczajne Walne Zebranie członków SDN WILK

W Warszawie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie członków Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" poświęcone dostosowaniu Statutu stowarzyszenia do wymogów znowelizowanej ustawy o organizacjach pożytku publicznego.

Ochrona obszaru Natura 2000

2011-02-21 | Ochrona obszaru Natura 2000 "Bieszczady"

Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" przedstawiło swoje uwagi do tworzonego właśnie planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 PLC180001 "Bieszczady". W związku z tym, że jest to ostoja gatunków priorytetowych z ponktu widzenia Natury 2000, czyli wilka i niedźwiedzia, a także ważny obszar występowania rysia, wnioskowaliśmy o szereg działań na rzecz ich skutecznej ochrony. Wśród naszych sugestii znalazły się m. in.: uwzględnienie wymagań pokarmowych wilka i rysia w planach odstrzałów lokalnych kół łowieckich, zwalczanie kłusownictwa, skoordynowanie dofinansowania hodowli zwierząt hodowlanych z ochroną drapieżników, wprowadzanie metod ochrony inwentarza oraz pasiek przed szkodami wyrządzanymi przez drapiezniki, a także zapobieganie fragmentacji siedlisk.

Wilcza prelekcja w Parowej

2011-02-05 | Wilcza prelekcja w Parowej

Przeprowadziliśmy prelekcję poświęconą biologii i ochronie wilków dla ponad 20 dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej. Prelekcja odbyła się w gościnnych progach położonego w sercu Borów Dolnośląskich Gospodarstwa Agroturystycznego "Leśna Chata" w Parowej, prowadzonego przez Marię i Wojciecha Marczyckich.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski