Aktualności archiwum

Spotkanie w sprawie strategii ochrony dużych drapieżników

2011-11-29 | Spotkanie w sprawie strategii ochrony dużych drapieżników

W Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt pt. "Opracowanie krajowych strategii gospodarowania wybranymi gatunkami zagrożonymi lub konfliktowymi", realizowanego przez SGGW, a finansowanego ze środków UE. W ramach projektu opracowano m. in. propozycje strategii dla niedźwiedzia, rysia i wilka. O ile strategie dotyczące niedźwiedzia i rysia zostały dobrze przyjęte, o tyle strategia ochrony wilka została skrytykowana przez wielu uczestników spotkania, w tym przedstawicieli SdN "Wilk". Najpoważniejsze zarzuty dotyczyły dopuszczania odstrzałów wilków.

2011-11-26 | "Badacze Natury" w telewizji

Kolejny odcinek serii filmów dokumentalnych "Badacze Natury", zatytułowany "Wyjąc z wilkami", prezentować będzie działania prowadzone przez Stowarzyszenie dla Natury "Wilk". Serdecznie zapraszamy do oglądania. Film emitowany będzie we wtorek (29 listopada) o godz. 9:50 w TVP 1, a także w TV Polonia, w czwartek (8 grudnia) o godz. 16:35 oraz ponownie nocą z czwartku na piątek (8 na 9 grudnia) o godz. 0:25.

Natura (w) granica(ch) kultury

2011-11-18 | Natura (w) granica(ch) kultury

Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego zorganizował Międzynarodową Konferencję "Natura (w) granica(ch) kultury", poświęconą wzajemnym relacjom natury i kultury. Wśród referatów wygłoszonych w Sekcji I, zatytułowanej "Zwierzę - granica kultury?", znalazł się również jeden poświęcony wilkowi. Jego autorką była dr Patrycja Tomczak - adiunkt w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza, a także członkini Stowarzyszenia dla Natury "Wilk", zaangażowana w monitoring wilka w Polsce Zachodniej.

V Festiwal Kultury Ekologicznej w Katowicach

2011-11-06 | V Festiwal Kultury Ekologicznej w Katowicach

Tegoroczny Festiwal Kultury Ekologicznej "Zielono Mi", odbywający się w kinoteatrze "Rialto" w Katowicach, pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Wiesława Banysia, ponownie włączył do swojego programu drapieżne akcenty. Tym razem były to wilki. 4 listopada odbyła się projekcja filmu "Opowieść o wilku", w reżyserii Bożeny i Jana Walencików. Po filmie, o życiu wilków opowiadali dr Sabina Nowak i dr Robert Mysłajek ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". O ogromnym zainteresowaniu tematem świadczy nie tylko duża frekwencja na spotkaniu, ale i mnóstwo pytań, dzięki którym spotkanie przeciągnęło się do późnej nocy. Imprezę prowadzili prof. Piotr Skubała i dr Ryszard Kulik - pracownicy naukowi UŚ, a wśród gości znalazło się liczne grono studentów i nauczycieli akademickich tej uczelni.

Wilcze spotkanie w Borach Dolnośląskich

2011-11-03 | Wilcze spotkanie w Borach Dolnośląskich

W siedzibie Nadleśnictwa Bolesławiec odbyło się spotkanie poświęcone populacji wilka w Borach Dolnośląskich, podczas którego dr Sabina Nowak z SdN "Wilk" przedstawiła wykład prezentujący wyniki badań nad tym drapieżnikiem. Po prezentacji była okazja do długiej dyskusji i rozwiania wielu wątpliwości dotyczących dolnośląskich wilków. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele nadleśnictw, kół łowieckich, okręgowej rady łowieckiej, powiatowego inspektoratu weterynarii, a także Starosta Bolesławiecki i komendant Policji w Bolesławcu.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski