Aktualności archiwum

II Kongres Kobiet

2010-06-19 | II Kongres Kobiet

Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" prezentowało swoją działalność podczas II Kongresu Kobiet, który odbył się 18 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Reprezentowała nas silna kobieca obsada: dr Sabina Pierużek-Nowak - prezes SDN WILK, Olga Boryczka, Edyta Chaczyńska, Karolina Karpowicz i Katarzyna Tołkacz. Wspierali je Korneliusz Kurek i Jan Garstka, a w przygotowaniu materiałów pomagał Michał Figura i Robert Mysłajek. Stoisko Stowarzyszenia cieszyło się ogromną popularnością. Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia z Kongresu w Fotorelacjach.

Wykłady na studium ochrony przyrody

2010-06-18 | Wykłady na studium ochrony przyrody

Dr Robert Mysłajek - wiceprezes SDN WILK, prowadził serię wykładów dla słuchaczy podyplomowego studium ochrony przyrody działającego na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Nowa wilcza książka

2010-06-15 | Nowa wilcza książka

Nakładem Calgary University Press ukazała się książka pt. "The World of wolves. New perspectives on ecology, behaviour and management", której redaktorami są: Marco Musiani, Luigi Boitani i Paul Paquet. Jeden z rozdziałów książki poświęcony jest różnicom w ekologii i sposobach zarządzania populacjami wilka w Europie i Ameryce Północnej. Jego współautorką jest dr Sabina Nowak - prezes SDN WILK.

Nietoperzowy projekt SDN WILK w TVP

2010-06-11 | Nietoperzowy projekt SDN WILK w TVP

Gościliśmy ekipę TVP, która realizowała materiał filmowy na temat prowadzonego przez Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" projektu badań i ochrony nietoperzy w karpackiej części województwa śląskiego. Podczas programu zaprezentowaliśmy m. in. wyniki zimowego monitoringu nietoperzy oraz najważniejsze problemy związane z ochroną tych ssaków.

2010-06-10 | "Aktywator" pisze o SDN WILK

W czerwcowym numerze czasopisma "Aktywator" ukazał się artykuł pt. "odpowiedzi na trudne pytania" prezentujący działalność Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". Czasopismo jest dostępne w Internecie pod adresem: http://www.slaskiengo.pl/pliki/gazeta/aktywator_6.pdf

O drapieżnikach dla dzieci z Podbeskidzia

2010-06-09 | O drapieżnikach dla dzieci z Podbeskidzia

Szkoła Podstawowa w Słotwinie (powiat żywiecki, woj. śląskie) zorganizowała łączone obchody Dnia Ziemi i Dnia Europy, których przewodnim tematem były europejskie parki narodowe. Wzięło w nim udział ok. 100 uczniów ze szkół podstawowych z całej Gminy Lipowa. Jednym z elementów spotkania była prelekcja poświęcona ssakom drapieżnym, przeprowadzona przez Dr Roberta Mysłajka - wiceprezesa SDN WILK.

Szkolenie grupy interwencyjnej ds. niedźwiedzi

2010-06-01 | Szkolenie grupy interwencyjnej ds. niedźwiedzi

Instytut Ochrony Przyrody PAN w Krakowie zorganizował dwudniowy warsztat szkoleniowy na temat grupy interwencyjnej do spraw niedźwiedzi. Warsztat był próbą ustalenia procedur działania w przypadku zaistnienia konfliktów z niedźwiedziami, a także stworzenia grup interweniujących w takich przypadkach. Wzięło w nim udział dwóch przedstawicieli SDN WILK: dr Sabina Nowak i dr Robert Mysłajek.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski