Aktualności archiwum

2010-10-24 | "Sztuka tropienia zwierząt" już w sprzedaży

Zakład Badania Ssaków PAN w Białowieży wydał książkę pt. "Sztuka tropienia zwierząt" autorstwa prof. Włodzimierza Jędrzejewskiego oraz prof. Wadzima Sidarowicza. Celem autorów jest przekazanie doświadczenia i wiedzy na temat rozpoznawania tropów i odczytywania śladów zostawianych przez dziko żyjące ssaki. Najważniejszym środkiem przekazu informacji są fotografie: zdjęcia zwierząt i śladów, dobrane tak, aby dokumentowały sposób życia i zachowania zwierząt w przyrodzie. Książka powstała na bazie wieloletniego doświadczenia autorów, nabytego w czasie badań naukowych prowadzonych w Polsce i na Białorusi. Książka adresowana jest do studentów wydziałów biologii, leśnictwa, ochrony środowiska i pokrewnych kierunków, a także do osób prowadzących badania w zakresie ekologii i biologii dzikich zwierząt. Jej adresatem są też przyrodnicy, myśliwi i amatorzy, których praca lub pasja wiąże się z obserwowaniem natury. Książka jest dostępna w bibliotece ZBS PAN w cenie 30 zł. Szczegóły na stronie internetowej ZBS PAN: www.zbs.bialowieza.pl

Powstaje strategia ochrony wilka

2010-10-22 | Powstaje strategia ochrony wilka

21-22 października 2010, w Czarnym (woj. małopolskie), odbyły się I warsztaty poświęcone opracowaniu strategii ochrony wilka warunkującej trwałość populacji gatunku w Polsce. Strategia opracowywana jest w ramach projektu realizowanego przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W warsztacie uczestniczył dr Robert Mysłajek, który przedstawił główne założenia SDN WILK dot. ochrony wilka w Polsce.

Szkolenie

2010-10-14 | Szkolenie "Projektowanie przejść dla zwierząt"

Eksperci z SDN WILK - dr Sabina Nowak oraz dr Robert Mysłajek poprowadzili szkolenie pt. "Projektowanie przejść dla zwierząt" zorganizowane przez Fojud S. A. w Poznaniu. W zajęciach wzięli udział pracowanicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Zielonej Góry oraz specjaliści zajmującyc się projektowaniem infrastruktury transportowej oraz wykonywaniem dokumentacji środowskowych.

Szkolenie

2010-10-12 | Szkolenie "Ocena wpływu elektrowni wiatrowych na nietoperze"

W Poznaniu odbyło się szkolenie "Ocena wpływu elektrowni wiatrowych na nietoperze" zorganizowane przez Fojud S.A. W zajęciach wzięli udział pracownicy regionalnych dyrekcji ochrony środowiska we Wrocławiu i Olsztyna oraz firm wykonujących oceny oddziaływania na środowisko. Szkolenie prowadzili: dr Robert Mysłajek z SDN WILK oraz mgr Radosław Urban z Pracowni Ekspertyz Przyrodniczych "Nyctalus".

Spotkanie polsko-niemieckiej grupy wilczej

2010-10-11 | Spotkanie polsko-niemieckiej grupy wilczej

W Szczecinie odbyło sie kolejne spotkanie polsko-niemieckiej grupy roboczej ds. wilka. Omawiano m. in. standardy monitoringu populacji tego drapieznika w obu krajach oraz wprowadzanie metod ochrony zwierząt hodowlanych. W spotkaniu wzięła udział dr Sabina Nowak z SDN WILK

Konferencja IENE

2010-10-01 | Konferencja IENE

Od 27 września do 1 października 2010, w Velence na Węgrzech, odbywała się miedzynarodowa konferencja Infra Eco Network Europe - International Conference on Ecology and Transportation "Improving Connections in a Changing Environment". Podczas konferencji zaprezentowaliśmy dwa wystąpienia: wykład "Mitigation of negative impact of transport infrastructure on large carnivores in Poland" (dr Sabina Nowak, prof. dr hab. Włodzimierz Jędrzejewski, dr Robert Mysłajek) oraz poster "Patterns of mammals mortality on main roads in the Northwestern Poland" (dr Robert Mysłajek, dr Sabina Nowak). W konferencji wzięło udział prawie 300 specjalistów z całego świata - Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii. W ostatnim dniu konferencji odbyło się Zgromadznie Ogólne członków IENE, podczas którego wybrano nowy Komitet Sterujący tej organizacji. Do nowego Komitetu Sterujacego IENE został wybrany również przedstawiciel SDN WILK - dr inż. Robert Mysłajek.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski