Aktualności archiwum

Alan na Litwie

2009-08-28 | Alan na Litwie

Alan nie ustaje w swojej europejskiej wędrówce. Po krótkim pobycie na Białorusi skierował się na północ, przekroczył granicę białorusko-litewską i zatrzymał się w lasach na zachód od Druskinikai. Wilki na Litwie są niestety gatunkiem łownym. Miejmy jednak nadzieję, że uniknie on niebezpieczeństwa.

Alan na Białorusi

2009-08-22 | Alan na Białorusi

Wilk Alan - śledzony za pomocą obroży wyposażonej w GPS, wyjatkowo polubił polsko-białoruskie pogranicze. Od kilku tygodni przebywa w Puszczy Augustowskiej i od czasu do czasu robi krótkie wypady na Białoruś. Miejmy nadzieję, że tamtejsi myśliwi nie pozbawią go życia, ponieważ w tym kraju wilki są bezlitośnie zwalczane.

Wolontariusze pracują na rzecz nietoperzy

2009-08-03 | Wolontariusze pracują na rzecz nietoperzy

Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" prowadzi od wielu lat projekt badań i ochrony nietoperzy. Jednym z jego elementów jest poznanie ekologii gatunków zamieszujących góry. Staramy się między innymi dowiedzieć gdzie nietoperze żerują, jakie wykorzystują kryjówki, gdzie odbywają gody, a także czym się odżywiają? Dzięki temu możemy wskazać miejsca, które trzeba ochronić, aby zabezpieczyć żyjące w Beskidach rzadkie gatunki tych ssaków. W pracach terenowych udział biorą członkowie i sympatycy stowarzyszenia z całej Polski. Tegoroczne prace terenowe koordynuje mgr Korneliusz Kurek - chiropterolog, doktorant Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Na zdjęciu obok grupa wolontariuszy podczas badań w Beskidach.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski