Aktualności archiwum

Wykład o wilkach w Goerlitz

2009-06-29 | Wykład o wilkach w Goerlitz

W Goerlitz w Niemczech, odbyła się miedzynarodowa konferencja "Transborder Biodiversity - Networking in the Former Black Triangle between Czech Republic, Germany and Poland". Podczas konferencji Dr Sabina Nowak z SDN WILK wraz z Dr Michaelem Gruschwitzem z Biura Kontaktowego Saksońskiej Kancelarii Stanu przedstawili wykład pt. "Der Wolf (Canis lupus) in Polen und Deutschland – Kooperation für einen europäischen Grenzgänger".

Sklepik ruszył

2009-06-23 | Sklepik ruszył

Ruszył internetowy sklepik SDN WILK (link w górnym "Menu"), w którym nabyć można nasze wydawnictwa. Wszlkie dochody ze sprzedaży przeznaczane są na programy ochrony zagrożonych gatunków zwierząt i ich siedlisk. Serdecznie zachęcamy do zakupów.

Alan odpoczywa nad Biebrzą

2009-06-22 | Alan odpoczywa nad Biebrzą

Młody wilk - Alan, który od dwóch miesięcy przemierza Polskę, po pokonaniu ponad 1050 km zatrzymał się w rejonie Doliny Biebrzy. Od dwóch tygodni Alan pozostaje w rejonie bagien biebrzańskich. Lokalizacje przesyłane z jego obroży przez urządzenie GPS wskazują, że jest zdrowy i poluje z sukcesem. W Biebrzańskim Parku Narodowym i okolicy bytuje 5 watah wilków, więc może Alan ma nadzieję na przyłączenie się do niego jakiegoś towarzysza lub towarzyszki? A może już to się zdarzyło? Niestety jego nadajnik nie odpowie na to pytanie. Jeśli wilk pozostanie w tym rejonie aż do stycznia-lutego, gdy występuje u tych drapieżników ruja, jest szansa, że założy swoją watahę. Jeśli ruszy dalej, nadal będziemy mieli możliwość śledzenia jego wędrówki. Miejmy jednak nadzieję, że Alan nie przekroczy granicy polsko-litewskiej lub polsko-białoruskiej, bo wówczas pojawi się problem z przesyłaniem danych z jego obroży, i możemy stracić z nim kontakt. Ponadto pojawi się przed nim poważne zagrożenie, wynikające z faktu iż wilki są na Białorusi intensywnie zwalczane. Wiecej o Alanie, w menu "Nasze projektu" - zakładka "Alan".

Kawiarnia naukowa o wilkach

2009-06-15 | Kawiarnia naukowa o wilkach

W Warszawie, w kawiarnii "Bookhousecafe", odbyło się kolejne spotkanie kawiarnii naukowej, organizowanej przez redakcję tygodnika "Przekrój", Festiwal Nauki oraz Uniwersytet Warszawski. Gościem kawiarni była dr Sabina Pierużek-Nowak z SDN WILK, a tematem przewodnim wilki. Spotkanie prowadziła prof. dr hab. Magdalena Fikus.

Alan wciąż w drodze

2009-06-02 | Alan wciąż w drodze

Oznakowany obrożą telemetryczną wilk Alan nie zdołał jednak przekroczyć ruchliwej drogi krajowej nr 8, skierował się więc na połnocny-wschód. Przeszedł koło Ostrołęki i Łomży, a następnie przepłynał Narew. Ma za soba już 1015 km, a przed soba Dolinę Biebrzy. Mamy nadzieję, że uda mu się uniknąć największych zagrozeń: kłusownikow i pędzacych samochodów. Mapa z dotychczasową trasą wilka w menu "Nasze projekty" w zakładce "Alan".

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski