Aktualności archiwum

Wilk uratowany od śmierci we wnykach

2009-01-26 | Wilk uratowany od śmierci we wnykach

W Lasach Wałeckich, na terenie Nadleśnictwa Czarnobór, odnaleziono wilka uwięzionego we wnyku. Leśnicy natychmiast zorganizowali sprawną akcję ratunkową, i wraz z lekarzem weterynarii oraz pracownikiem schroniska dla zwierząt uwolnili wilka z pułapki. Niefortunny wilk okazał się być dorosłym samcem. Na szczęście wnyk nie zranił poważnie zwierzęcia, więc po wykonanych przez lekarza weterynarii badaniach, można go było wypuścić. Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w ratowanie wilka. Szczególnie wdzięczni jesteśmy Kazimierzowi Weksejowi i Jerzemu Zagórowskiemu z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku - organizatorom całej akcji. (Autor zdjęcia: Jerzy Zagórowski). Więcej zdjęć w "Fotorelacjach".

Monitoring nowego przejścia dla zwierząt w Lalikach

2009-01-12 | Monitoring nowego przejścia dla zwierząt w Lalikach

Kilka lat starań Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" zakończyło się sukcesem. Ukończono duże przejście dla zwierząt na drodze ekspresowej S-69, w miejscowości Laliki. Biegnący tutaj korytarz ekologiczny jest jednym z najdogodniejszych miejsc migracji zwierząt z Beskidu Żywieckiego do Beskidu Śląskiego. Wynegocjowaliśmy poprowdzenie 200 m odcinka drogi na estakadzie, dzięki czemu zwierzęta mogą swobodnie wędrować poniżej drogi. Wcześniej monitorowaliśmy proces planowania i budowy przejścia, a obecnie sprawdzamy jego wykorzystywanie przez zwierzęta. Zwierzęta stopniowo przyzwyczajają się do nowej konstrukcji, a co śmielsze już zaczynają je wykorzystywać.

Noworoczne tropienia wilków w Borach Tucholskich

2009-01-02 | Noworoczne tropienia wilków w Borach Tucholskich

Członkowie Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" monitorują rozwój populacji wilka w Polsce. W okresie świąteczno-noworocznym sprawdzaliśmy południową część Borów Tucholskich. Tropienia zakończyły się powodzeniem, potwierdziliśmy informacje o obecności wilków w tym kompleksie lesnym. Akcję koordynowali Karolina Karpowicz i Korneliusz Kurek.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski