Aktualności archiwum

Negocjacje w sprawie przejść dla zwierząt na A-1 i S-1

2008-09-29 | Negocjacje w sprawie przejść dla zwierząt na A-1 i S-1

W siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbyło się spotkanie w sprawie postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy odcinka autostrady A-1 (od granicy województw śląskiego i łódzkiego do węzła "Pyrzowice") i drogi ekspresowej S-1 (od węzła "Pyrzowice" do węzła "Lotnisko"). Spotkanie było m. in. efektem zgłoszonych przez nas postulatów w sprawie budowy szeregu przejść dla zwierząt.

Wilcze lekcje w Piotrkowie Trybunalskim

2008-09-19 | Wilcze lekcje w Piotrkowie Trybunalskim

W bieżącym roku szkolnym oferta edukacyjna Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim wzbogaciła się o lekcje dla uczniów szkół podstawowych pt. "Tropem wilka". Lekcje prowadzone będą w oparciu o materiały edukacyjne przekazane przez Stowarzyszenie dla Natury "Wilk".

Przeciwdziałanie fragmentacji środowiska w Europie Centralnej

2008-09-17 | Przeciwdziałanie fragmentacji środowiska w Europie Centralnej

W Niemczech odbyła się międzynarodowa konferencja "Defragmentation concepts in Central Europe", poświęcona różnorodnym aspektom fragmentacji środowiska przyrodniczego. Uczestnicy konferencji prezentowali doświadczenia krajów UE w przeciwdziałaniu temu zjawisku. Polskie projekty przedstawili prof. Włodzimierz Jędrzejewski (Zakład Badania Ssaków PAN) oraz dr Sabina Pierużek-Nowak (Stowarzyszenie dla Natury "Wilk").

Monitoring wilka w nizinnej części woj. podkarpackiego

2008-09-12 | Monitoring wilka w nizinnej części woj. podkarpackiego

Trwają prace nad ostatecznym zdefiniowaniem obszarów Natura 2000 w Polsce. Jednym z kluczowych zagadnień jest zapewnienie wystarczającej ochrony gatunkom priorytetowym, wśród których znajduje się także wilk. Eksperci SDN WILK zostali poproszeni o ocenę znaczenia wybranych obszarów Natura 2000 w nizinnej części woj. podkarpackiego w odniesieniu do wilka. We wrześniu przeprowadziliśmy monitoring populacji tego gatunku w pięciu proponowanych obszarach - Uroczyska Puszczy Sandomierskiej, Ździary, Las Bukowina, Las Rudnik i Łukawiec.

Nowe przejścia dla zwierząt na autostradzie A1

2008-09-03 | Nowe przejścia dla zwierząt na autostradzie A1

02.09.2008. w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie odbyło się spotkanie w sprawie możliwości realizacji dodatkowych przejść dla zwierząt na powstającym odcinku autostrady A1 Nowe Marzy - Czerniewice. Spotkanie było efektem pisma Stowarzyszenia dla Natury "Wilk", w którym sugerowaliśmy poprawę możliwości migracji zwierząt w krytycznych miejscach przecinających ważne korytarze migracyjne. Inwestor zgodził się m. in. na realizację dużego przejścia dolnego w rejonie Borów Tucholskich i zapropoował poszerzenie mostu na Wisle o blisko 500 m.

O wilkach w

2008-09-02 | O wilkach w "Dzienniku"

W dzisiejszym wydaniu "Dziennika Polska-Europa-Świat" ukazał się artykuł na temat wilków rekolonizujących Polskę Zachodnią. W tekście przedstawiono wyniki najnowszej inwentaryzacji wilków prowadzonej wspólnie przez Zakad Badania Ssaków PAN i Stowarzyszenie dla Natury "Wilk", w tym rezultaty monitoringu wilka, jaki przeprowadziliśmy w Borach Dolnośląskich, Lasach Wałeckich, Puszczy Bydgoskiej, Puszczy Rzepińskiej i Borach Tucholskich.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski