Aktualności archiwum

Wilki w

2008-08-30 | Wilki w "Lecie z Radiem"

W Cieszynie gościł dziś program pierwszy Polskiego Radia w ramach koncertów Lata z Radiem. Jednym z gości Jedynki był Robert Mysłajek - wiceprezes Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". Robert opowiedział słuchaczom o ciekawych gatunkach zwierząt zamieszkujących obszar Natura 2000 Beskid Śląski, m. in. o wilkach.

Plan ochrony rezerwatu

2008-08-22 | Plan ochrony rezerwatu "Kuźnie"

Wzięliśmy udział w I Komisji Planu Ochrony rezerwatu "Kuźnie", położonego w Beskidzie Śląskim. SDN WILK opracowało propozycje wytycznych konserwatorskich dla rezerwatu. Wytyczne zawierały m. in. zalecenia dla ochrony siedlisk rzadkich gatunków ssaków.

Posiedzenie Zespołu Antykryzysowego

2008-08-20 | Posiedzenie Zespołu Antykryzysowego

W Ustroniu odbyło się posiedzenie Zespołu Antykryzysowego ds. klęski zamierania świerka w beskidzkich lasach, powołanego przez dyrektora RDLP w Katowicach. W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele SDN WILK - dr Sabina Pierużek-Nowak i mgr inż. Robert Mysłajek, którzy zaprezentowali propozycje ochrony rzadkich gatunków ssaków, w tym gatunków wyznacznikowych dla obszarów Natura 2000.

Kolejne fladry przekazane hodowcom

2008-08-18 | Kolejne fladry przekazane hodowcom

Przekazaliśmy kolejny zestaw fladr, o długości 200 m, jednemy z hodowców owiec w Beskidzie Żywieckim. W tym gospodarstwie fladry i owczarki podhalańskie, przekazane przez Stowarzyszenie dla Natury "Wilk", wykorzystywane są z powodzeniem od kilku lat.

Ostatnia misja PZPR

2008-08-15 | Ostatnia misja PZPR

Hodowcy w Karpatach coraz powszechniej stosują fladry do ochrony owiec. Niektorzy recyklingują materiały z poprzedniej epoki. Na zdjęciu fladry wykonane ze starych transparentów PZPR, chroniące owce na jednej z górskich łąk w Beskidzie Żywieckim.

Ochrona europejskich korytarzy ekologicznych

2008-08-10 | Ochrona europejskich korytarzy ekologicznych

W dn. 7-10 sierpnia w Białowieży, odbyło się spotkanie inicjujące projekt Transeuropean Wildlife Networks, w którym wzięli udział przedstawiciele instytucji naukowych i organizacji przyrodniczych z Polski, Niemiec, Słowacji, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii. Projekt ma na celu ochronę korytarzy ekologicznych dla dużych ssaków, a zwłaszcza dużych drapieżników, w centralnej części Europy.

Przywództwo w grupie wilków

2008-08-05 | Przywództwo w grupie wilków

Najnowszy, specjalny numer polskiej edycji "Harvard Business Review" (63/64, lipiec/sierpień 2008), poświęcony został tematowi strategii i przywództwa w XXI wieku. Wśród artykułów, znalazł się także jeden poświęcony wilkom. W tekście zatytułowanym "Przywództwo w grupie wilków", autorka - Sabina Pierużek-Nowak (prezes Stowarzyszenia dla Natury "Wilk"), przedstawia najnowsze wyniki badań nad strukturą socjalną wilczej grupy oraz rolą pary alfa w kierowaniu watahą.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski