Aktualności archiwum

Samochody zabijają wilki w Puszczy Białowieskiej

2008-07-31 | Samochody zabijają wilki w Puszczy Białowieskiej

W sercu Puszczy Białowieskiej - najcenniejszego nizinnego lasu Europy, kierowcy beztrosko łamią ograniczenia prędkości. Cierpią na tym chronione zwierzęta, które giną pod kołami rozpędzonych pojazdów. Ofiarami padają także wilki. 26 lipca, w północnej części puszczy, na drodze Masiewo - Olchówka, zginął ok. 3-letni samiec. Dwa lata temu, na drodze Hajnówka - Białowieża, potrącone zostały dwa wilki - samiec i karmiąca samica. SDN WILK skierowało do zarządu dróg pismo w sprawie skuteczniejszej kontroli prędkości samochodów w Puszczy Białoweiskiej oraz prośbę o instalację fotoradarów, które umożliwiłyby karanie kierowców łamiących przepisy. Ze swojej strony zwracamy się z apelem o ostrożną jazdę!!!

Dziękujemy za 1% podatku

2008-07-25 | Dziękujemy za 1% podatku

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". Wpłaty wpłynęły z urzędów skarbowych z całej Polski. Wszystkie otrzymane środki przeznaczymy na projekty związane z ochroną zagrożonych gatunków zwierząt i ich siedlisk.

Badania nad nietoperzami Beskidów

2008-07-23 | Badania nad nietoperzami Beskidów

Lato sprzyja badaniom nad nietoperzami. Obecnie kończymy badania nad fauną nietoperzy Żywieckiego Parku Krajobrazowego oraz Pogórza Śląskiego. Kontynuujemy również badania nad rojeniem nietoperzy w pobliżu jaskiń w Beskidzie Śląskim. Okazuje się, że wszystkie te obszary są miejscami występowania zagrożonych wyginięciem gatunków, takich jak: podkowiec mały, nocek orzęsiony, nocek Bechsteina, czy też borowiaczek.

Canine Science Forum 2008

2008-07-09 | Canine Science Forum 2008

W dniach 5-9 lipca 2008 w Budapeszcie odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona psowatym - Canine Science Forum 2008. Jednym z zaproszonych wykładowców była dr Sabina Pierużek-Nowak, prezes SDN WILK, która przedstawiła wyniki badań nad ekologią, genetyką i behawiorem wilków w Polsce.

Wystawa

2008-07-05 | Wystawa "O wilku mowa" w Bieszczadach

W Przysłupiu koło Cisnej w „Siedlisku Brzeziniak” odbyło się otwarcie wernisażu wystawy artystycznej pt. „O wilku mowa”. Wystawa jest uwieńczeniem całorocznej pracy osób zrzeszonych wokół Klubu Przyjaciół Dużych Drapieżników. Na wystawie zostały zaprezentowane prace poświęcone wilkom, a wykonane przez twórców związanych z Bieszczadami i ich przyrodą. Urozmaicającym elementem wystawy był spektakl "Wilk w sądzie" w wykonaniu Koła Młodych Przyrodników „Czarny Bocian” ze szkół podstawowych w Cisnej i Wetlinie. Inicjatorką, reżyserem i aranżerem wernisażu była Agnieszka Słowik-Kwiatkowska.

O polskich wilkach w

2008-07-01 | O polskich wilkach w "National Geographic"

W lipcowym numerze polskiej edycji "National Geographic" ukazał się wywiad z dr Sabiną Pierużek-Nowak - prezes Stowarzyszenia dla Natury "Wilk", poświęcony ekologii i ochronie wilków w Polsce. Serdecznie zapraszamy do lektury.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski