Aktualności archiwum

SDN WILK w

2008-04-19 | SDN WILK w "Dzikiej Polsce"

Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek serii "Dzika Polska", który będzie emitowany w Telewizji Polonia. W odcinku zatytułowanym "Tropiciele z pazurem", przedstawimy nasze doświadczenia z badań nad różnymi gatunkami ssaków drapieżnym, w tym nad karpackimi rysiami. Program będzie emitowany w następujących dniach: 19 kwietnia o godzinie 14:10 20 kwietnia, godz. 17:40 23 kwietnia, godz. 00:15

Konferencja IENE

2008-04-14 | Konferencja IENE

IENE, czyli Infra Eco Network Europe powstało w 1996 roku. Jest to europejska sieć instytucji i ekspertów zaangażowanych w problematykę fragmentacji środowiska przez infrastrukturę transportową. W spotkaniu IENE, które odbyło się w Nyiregyhaza na Węgrzech, wzięli udział przedstawiciele Belgii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Węgier, Włoch, Norwegii, Czech, Estonii, Słowacji, Polski, Austrii, Chorwacji, Rosji, Szwecji, Danii, Łotwy, Niemiec, Irlandii, Portugalii i Francji. Oprócz krajowych raportów na temat fragmentacji środowiska, przedstawiono również zagadnienia związane z monitoringiem efektywności przejść dla zwierząt oraz wpływu infrastruktury transportowej na fragmentację środowiska społecznego. Podczas spotkania wybrano również członków nowego trzyosobowego Komitetu Sterującego IENE, w którego skład wszedł przedstawiciel SDN WILK - dr Sabina Pierużek-Nowak.

Seminarium nt. perspektyw ochrony wilka w Europie Środkowej

2008-04-09 | Seminarium nt. perspektyw ochrony wilka w Europie Środkowej

W czeskich Malenowicach odbyło się seminarium naukowe “Perspectives of wolves in Central Europe”. Jego honorowym gościem był dr David Mech, który od 55 lat prowadzi badania nad ekologią wilków w Kanadzie i USA. Wyniki badań nad wilkami prezentowali także goscie z Czech, Słowacji, Niemiec, Rumunii i Polski. Podcza seminarium przedstawiliśmy wykład pt. "Wolves in Poland - distribution, ecology, threats and conservation activities".

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski