Aktualności archiwum

Wykład o wilkach w Pabianicach

2018-11-14 | Wykład o wilkach w Pabianicach

Muzeum Miasta Pabianice zorganizowało kolejne ciekawe spotkanie przyrodnicze. Tym razem gościem był Michał Figura ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk", który przedstawił wykład pt. "Prywatne życie wilków". Prelekcji wysłuchało około 50 mieszkańców Pabianic i okolic.

Szkolenie o wilkach w Sulęcinie

2018-11-08 | Szkolenie o wilkach w Sulęcinie

Dzisiaj prowadzimy wykłady w Sulęcinie (w woj. lubuskim) podczas szkolenia dotyczącego rozwiązywania konfliktów pomiędzy wilkami i ludźmi zorganizowanego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim. W szkoleniu bierze udział kilkudziesięciu przedstawicieli gmin, Policji, nadleśnictw, kół łowieckich, urzędu wojewódzkiego i służb ochrony przyrody. Wykład o ekologii wilka prowadzi dr hab. Sabina Nowak, a o zastosowaniu nowoczesnych technik badawczych w ochronie gatunku mówi dr Robert Mysłajek.

Większe unijne wsparcie rolników w obszarach występowania wilków

2018-11-08 | Większe unijne wsparcie rolników w obszarach występowania wilków

Komisja Europejska podjęła decyzję umożliwiającą rolnikom otrzymanie pełnego odszkodowania za szkody spowodowane przez chronione zwierzęta, takie jak wilki. W pełni finansowane będą także inwestycje mające na celu zapobieganiu takim szkodom, na przykład budowa elektrycznych ogrodzeń lub zakup psów stróżujących. Dzisiejsza decyzja ma na celu zwiększenie wsparcia dla rolników na obszarach występowania dużych drapieżników. Wsparcie w zakresie rozwiązywania konfliktów związanych z ochroną zwierząt chronionych można uzyskać z funduszy UE, w szczególności z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do tej pory finansować można było jedynie 80% kosztów inwestycji, a dzisiejsza decyzja zmienia wytyczne w celu dostosowania tej stawki do 100%. Państwa członkowskie będą również miały możliwość zwrotu 100% kosztów opieki weterynaryjnej wynikających z leczenia rannych zwierząt i koszty pracy związane z poszukiwaniem zaginionych zwierząt w następstwie ataku chronionego drapieżnika.

Szkolenie w Szczecinku

2018-11-06 | Szkolenie w Szczecinku

Kolejne szkolenie poświęcone rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych pomiędzy ludźmi i wilkami, zorganizowane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie, odbywa się dzisiaj w Centrum Konferencyjnym Zamek w Szczecinku. Bierze w nim udział kilkudziesięciu przedstawicieli lokalnych gmin, Policji, inspekcji weterynaryjnej, Lasów Państwowych, kół łowieckich i służb ochrony przyrody. Wykłady poświęcone biologii i ochronie wilka prowadzi dr hab. Sabina Nowak, a o nowoczesnych metodach badań i monitoringu gatunku mówi dr Robert Mysłajek.

Wilcze szkolenie w Stargardzie

2018-11-05 | Wilcze szkolenie w Stargardzie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie zorganizowała dziś w Stargardzie szkolenie pt. "Czy taki wilk straszny, jak go malują". Szkolenie dotyczyło rozwiązywania sytuacji konfliktowych oraz interwencji związanych z wilkami. W szkoleniu wzięli udział policjanci z lokalnych komend Policji, pracownicy starostwa powiatowego w Stargardzie, powiatowego inspektoratu weterynarii w Stargardzie oraz Wolińskiego Parku Narodowego. Wykłady poświęcone ekologii wilków, metod badawczych oraz sposobów reagowania w sytuacjach konfliktowych poprowadzili dr hab. Sabina Nowak i dr Robert Mysłajek. Uczestnicy otrzymali wydawnictwa edukacyjne poświęcone wilkom.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski