Aktualności archiwum

Wilcza wystawa w Muzeum Górnośląskim

2019-11-21 | Wilcza wystawa w Muzeum Górnośląskim

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zaprasza na wystawę czasową "Zwierzęta przeklęte - Wilk". Wystawę będzie można zwiedzić od 21 listopada 2019 r. do 29 marca 2020 r. Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" jest współorganizatorem wystawy, pomagamy w redagowaniu treści związanych z biologią, ekologią, behawiorem, metodami badań, zagrożeniami dla gatunku oraz historią zwalczania i zarządzania populacją tego drapieżnika. To pierwsza tego typu wystawa w kraju. Serdecznie zapraszamy też w naszym imieniu.

Wizje Natury 2019

2019-11-19 | Wizje Natury 2019

Dr hab. Sabina Nowak zaprezentowała wykład "Z pamiętnika mięsożercy - o życiu wilków w zdominowanym przez ludzi świecie" podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury 2019", zorganizowanego przez Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy.

Po sąsiedzku z wilkami

2019-11-08 | Po sąsiedzku z wilkami

Nowe wydawnictwo Stowarzyszenie dla Natury "Wilk", pt. "Po sąsiedzku z wilkami", to miniporadnik zawierający wskazówki dla wszystkich stykających się z wilkami, w szczególności dla mieszkańców obszarów zamieszkałych przez ten gatunek. Czytelnicy znajdą w nim m.in. wskazówki dotyczące koegzystencji z wilkami, turystyki w obszarach występowania tego drapieżnika, a także sposobów postępowania w przypadkach kłusownictwa, odnalezienia chorych i rannych wilków, znalezienia szczeniąt wilków, czy też postępowania z martwymi wilkami. Publikacja zawiera także treściwy opis ekologii gatunku, a także rady jak zbierać próby do badań genetycznych. Autorami broszury są dr hab. Sabina Nowak oraz dr hab. Robert Mysłajek. Plik z wydawnictwem można pobrać w formacie PDF na naszej stronie internetowej w zakładce "Po sąsiedzku z wilkami".

Wilk Klincz dochodzi do zdrowia

2019-11-04 | Wilk Klincz dochodzi do zdrowia

W ubiegły czwartek (31.10) zespół Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" przywiózł do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Mysikrólik" w Bielsku-Białej młodego wilka, uratowanego z wypadku w okolicach Nowego Klincza przez Piotra i Annę Burlińskich - lekarzy weterynarii z Bytowa. Rokowania wilka były bardzo niepewne, ale ogromna wiedza, poświęcenie i upór lek. wet. Izabeli Całus oraz Sławka i Agnieszki Łyczko z "Mysikrólika" dały efekty. Klincz - tak go zgodnie nazwaliśmy, zaczął wstawać i jeść. Trzymamy mocno kciuki, żeby udało mu się powrócić do zdrowia. Nasz zespół, wraz z Instytutem Genetyki i Biotechnologii Wydziału Biologii UW oraz Katedrą Zooloogi i Ekologii Kręgowców Wydziału Biologii UG, pracuje teraz nad genetyczną identyfikacją grupy rodzinnej, z której pochodzi Klincz.

 

Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej.Nasz profil na Facebook Nasz profil na YouTube

Projekt i wykonanie: maszyna.pl
English
Polski